מה צריך לבדוק לפני השכרת רכב בחו"ל

דרגו את הכתבה!

טיול עצמאי בחו"ל, בעיקר אם בתוכנית מעבר מעיר אחת לאחרת, או אפילו טיול הכולל מספר מדינות, ללא ספק נוח יותר אם הוא נעשה באמצעות רכב. רכב בחו"ל מאפשר עצמאות וחירות רבה בתכנון תוכניות, ללא תלות בזמני תחבורה ציבורית והגעה, לעתים מסורבלת, למקום האיסוף שלהם. השכרת רכב בחו"ל מאפשרת גמישות בלוח הזמנים של הטיול, מעבר מהיר וקל בין ערים ומדינות, ויכולת הגעת בדיוק למקום הרצוי, ולא בסמוך לו. אם כך, בואו נברר מה צריך לבדוק לפני השכרת רכב בחו"ל?

מאת: אבי הורוביץ

קוראים בין השורות

דבר ראשון שחשוב לוודא הוא כי קיימים סניפי השכרת רכב ביעדים בהם תרצו להחזיר אותו. אם אתם מזמינים רכב כבר מהארץ, בדקו כי קיבלתם את כל האישורים המעידים על הרכב ששכרתם, סוגו וגודלו. באופן זה תמנעו עוגמות נפש רבות ולא תגלו כשהגעתם, כי הרכב אותו שריינתם מראש, אינו זמין. עוד חשוב לוודא לקרוא את כל הסעיפים הרשומים בחוזה השכירות, במיוחד את השורות הקטנות, ולוודא כי אין הגבלים מיוחדים ובלתי צפויים.

טרם השכרת הרכב יש לבדוק כי קיים בו GPS, לו תזדקקו מאד בעת הטיול בחו"ל, כדי להגיע ללא טעויות ממקום למקום. ודאו קיומו של ביטוח ברכב, למקרה של חלילה תאונה, או גניבה, האם רק השוכר רשאי לנהוג ברכב או גם בן /בת הזוג, האם ישנה הגבלת גיל מינימום לנהגים, ומה היא, וכן ודאו את גדול הרכב, ובעיקר עד כמה גדול תא המטען שלו. בעת טיול בחו"ל, יש צורך בתא מטען גדול במיוחד, שיאפשר הנחת המזוודות והתיקים באופן מסודר.

כמה זה עולה?

עלות השכירות אינה ברורה כל עוד לא מדובר בתנאים זהים. התנאי החשוב ביותר הוא הכיסוי הביטוחי: האם המחיר כולל ביטוח מלא ומהי ההשתתפות העצמית. ניתן גם אותה לבטל (CDW) וזה בהחלט מומלץ !

לפני השכרת רכב בחו"ל מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות השכרת רכב שונות, ולהתמקד באותו סוג רכב, כדי לאמוד את ההבדלים. עוד חשוב לבדוק מה סוג הדלק הנדרש לרכב, האם בנזין או דיזל, ולברר את ההבדלים ביניהם מבחינת עלויות תדלוק.

ולסיום, ובתקווה שלא תזדקקו לכך, יש לבדוק אם הרכב השכור זכאי לקבל שירותי חילוץ וגרירה במידה ונתקעתם, או קרתה תקלה ברכב.

צפו בגלריית תמונות של אבי הורביץ – קטעים מהעיתונות

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com.

פורסם בקטגוריה השכרת רכב, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים