השכרת מכוניות לפי שעה – יתרונות וחסרונות

דרגו את הכתבה!

ענף השכרת הרכב הולך ומתפתח, ועימו שדרוגים רבים, הנותנים מענה לשוכרים בכל תחום שרק ירצו. כלי הרכב משמשים עדיין ככלי התחבורה הכדאי ביותר בעיקר בגלל נוחות.

מאת: אבי הורוביץ

חידושים רבים נכנסים אט אט לתחום זה. אחד החידושים של השנים האחרונות בענף השכרת הרכב, הוא השכרת מכוניות לפי שעה. כבר אין צורך להתחייב לימים או שבועות. ניתן לקבל כלי רכב בהשכרה גם לשעות ספורות.

אבי הורוביץ

השוואת השכרת רכב לפי שעה - מתוך TheMarker

ההצעה להשכרת כלי רכב לפי שעות מספק את הצורך המיידי שלנו ברכב. הלקוח הזקוק לכלי רכב יכול לקבל מענה מיידי. לעניין זה חשיבות בעיקר נוכח הצורך הזמני והקצר לכלי רכב. אם ההשכרה היא לעניין נקודתי קצר, אפשר להחזיר את הרכב באותו היום, והתשלום הוא לפי הזמן בו הרכב היה ברשותנו. השכרת מכוניות לפי שעה הוא אחד הטרנדים החמים ביותר בתחום התחבורה הפרטית בישראל. האם הדבר חיובי או שמא בעייתי משהו? השכרת מכוניות לפי שעה הנה לפניכם – יתרונות וחסרונות השיטה החדשה המוצעת לכולנו.

יתרונות השכרת מכוניות לפי שעה

נוחות- שיטת השכרת רכב לפי שעה מתבצעת באמצעות כרטיס חבר, אותו מעבירים בעת השכרת הרכב, וכשהוא מוחזר, מחויב באופן אוטומטי כרטיס האשראי שלכם, בדיוק לפי השעה בה החזרתם את הרכב, והעברתם שוב את הכרטיס. את הרכב ניתן להחזיר בנקודות שונות בעיר בה אתם נמצאים, או בכל הארץ.

עלות- החיוב נעשה בדיוק לפי הזמן בו הרכב היה ברשותכם. לא נגבה כל תשלום נוסף מעבר לעלות זו. יחד עם זאת, חברת ההשכרה דורשת דמי מנוי עלמנ להיות "חבר".

פתרון בערים צפופות- השכרת רכב לפי שעה נוחה במיוחד בערים צפופות. נוסעים ליעד בתוך העיר, ומחזירים את הרכב מבלי לדאוג לחנייה בשעות הלילה, או להתנהלות עמו ברחבי העיר הפקוקה רוב שעות היום.

תחזוקת הרכב- אמנם נהוג לאסוף את הלכלוך שהשארתם ברכב, אך אין צורך להעביר את הרכב שטיפה חיצונית או ניקוי ריפודי רכב מקיף. חסכון בזמן, כסף וכוחות.

חסרונות השכרת מכוניות לפי שעה

עלות- חלק מחברות השכרת רכב לפי שעה, בארץ ובעולם, מבקשות תשלום נוסף בגין החזרת הרכב ביעד שונה מתחנת ההשכרה המקורית בה בוצעה השכרת הרכב.

פתרון נקודתי- השכרת רכב לפי שעות משתלמת למי שבאמת זקוק לרכב רק לשעות ספורות. מעבר לכך, העלות הופכת גבוהה יותר, בניגוד להשכרת רכב לטווח קצר, בה המחיר כולל גם את שעות הלילה.

השכרת מכוניות לפי שעה, על כל יתרונותיה וחסרונותיה, מקבלת תאוצה רבה בקרב אנשי עסקים הזקוקים לרכב לצורך פגישה, תיירים המבקשים להגיע ליעד מסוים, וכל מי שזקוק לרכב לזמן קצר בלבד. עם יש לכם צורך בסוג כזה של שירות, אתם מוזמנים לנסות ולבדוק האם זה מתאים גם לכם.

פוטנציאל להצעה נוספת

הרעיון של כלי רכב שישמש רבים הינו בסיס רעיון ההכרה. יחד עם זאת, במקומות נוספים בעולם הולכת ומתגבשת תפיסה של "שיתוף". רעיון חדש שיכול לתפוס תאוצה גם בישראל, וזה יתברר כבר בעתיד הקרוב.

הכותב יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com.

פורסם בקטגוריה השכרת רכב, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים